MACHINE YOUR FUTURE

MCSY 50 – Multicut lat 80'tych na wystawie 100RIES podczas MSV Brno

MCSY 50 – Multicut lat 80'tych na wystawie 100RIES podczas MSV Brno

W dniach 1 - 5 października 2018 roku Międzynarodowe Targi Maszynowe MSV w Brnie zapraszają na wystawę 100RIES - Sto opowieści o czeskich i słowackich legendach przemysłowych, która przedstawi sławne czeskie i słowackie produkty przemysłowe od 1928 roku do chwili obecnej. Jednym z eksponatów wystawy będzie MCSY 50 od Kovosvit MAS - Multicut lat 80'tych.

Przemysł maszynowy zawsze należał do gałęzi, które mają długoletnie i dobre tradycje w Republice Czeskiej, a Kovosvit MAS był wyspecjalizowanym producentem maszyn dla państw Układu Warszawskiego. Lata 80-te bezsprzecznie należały do automatów serii MSCY 50, SAB 32/40/60. W 1981 roku powstało pierwsze na świecie wielofunkcyjne centrum tokarsko-frezarskie MCSY 80A. Ówczesna technika pozwalała na sterowanie procesami kontroli numerycznej, opartymi na elektronice dostarczanej przez Tesla za pomocą taśmy perforowanej. W tamtych latach był to szczyt nowoczesności, nie tylko w krajach RWPG ale i na całym świecie.

Znane z teraźniejszej oferty Kovosvit MAS maszyny powstawały na deskach naszych projektantów w latach 90-tych ubiegłego wieku, łącząc wieloletnie doświadczenie i nowoczesne systemy sterowania. MCSY-80 rozpoczął zupełnie nową epokę kompleksowej obróbki detalu. To pierwsze na świecie centrum obróbcze łączące toczenie z frezowaniem. Do dzisiaj egzemplarz nr 1 stoi dumnie w naszym centrum pokazowym. Jego kontynuatorami są obecnie maszyny z serii Multicut 500 i 630, oferujące najwyższe parametry obróbki dla maszyn tej klasy.

Więcej informacji o wystawie >> https://www.bvv.cz/pl/msv/aktualnoci1/100ries-na-targach-zaprezentuje-setki-op1/